سئو و بهینه سازی سایت

طراحی و ساخت سایت روشی برای بازدید بیشتر مشاغل در فضای اینترنتی است. سایت همچون ویترین یک مغازه است که باید برای جذب مشتری بیشتر، جذاب طراحی شود. البته به جز جذابیت ظاهری سایت ها باید از لحاظ الگوریتم های گوگل بهینه سازی شوند که برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی سئو و بهینه سازی سایت ها بپردازیم پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

 

سئو و بهینه سازی سایت

 

فهرست

سئو چیست؟
نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت
الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو
سفارش طراحی سایت با سئو مناسب
________________________________________

سئو چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جو گوگل بوده و روشی است که با رعایت نکات و استفاده از آن سایت ها در نتایج اول جست و جو قرار می گیرند. علت اهمیت سئو به این دلیل است که گوگل اهمیت زیادی برای کاربران خود قائل است. در نتیجه تلاش می کند که آن ها زودتر به هدف خود برسند. سایت هایی که سئو مناسب ندارند در نتایج گوگل نمایش داده نمی شوند و کاربری آن را نمی بیند. علاوه بر آن کاربران بیشتر به سایت هایی اعتماد می کنند که در صفحه ی‌ اول مخصوصا در سه لینک اول قرار گرفته باشند. برای همین رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت ها یکی از نکات اساسی در طراحی سایت است که نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد.

 

سئو چیست؟

 

نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت ها

بیش از ۲۰۰ روش برای انجام سئو و بهینه سازی سایت ها وجود دارد. در هنگام طراحی و ساخت سایت بهتر است از همان ابتدا شروع به انجام سئو کنید تا در ادامه با مشکل مواجه نشوید.‌ سئو انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

1- سئو کلاه سفید

بهترین نوع سئو، سئوی کلاه سفید است. در این روش سئوکار باید تمامی اقدامات لازم برای بهبود سایت را با توجه به نکات و قانون هایی که وجود دارد انجام دهد.

2- سئو کلاه سیاه

در صورتی که از قوانین گوگل چشم پوشی شود و سئوکار ها اقدام به دور زدن قوانین گوگل کنند به آن سئو کلاه سیاه می گویند. نوعی دیگر از سئو، سئو کلاه خاکستری است که تا حدی به دور زدن قوانین می پردازد. باید بدانید به جز سئو کلاه سفید انواع دیگر آن برای سایت ها مناسب نیست و در صورتی که گوگل از این موضوع با خبر شود سایت با مشکل جدی مواجه می شود.

3- بهینه سازی سئو

روش های مختلفی برای سئو وجود دارد که در ادامه به توضیح مهم ترین آن می پردازیم.

4- سرعت سایت

یکی از مسایل مهم در سایت ها سرعت است. حتما برای شما هم پیش آمده که وارد سایتی شدید ولی سایت خیلی دیر لود شد و شما از آن خارج شدید. کاربران دیگر هم مثل شما از پایین بودن سرعت لود ناراحت هستند و به همین دلیل امتیاز منفی به حساب می آید. برای رفع این مشکل باید حجم تصاویر،ویدئو و هر المان دیگری در سایت خود را کاهش دهید. انتخاب درست شرکت هاستینگ هم در سرعت سایت ها بسیار موثر است.

نکته! هاست، فضایی است که اطلاعات سایت بر روی آن قرار می گیرد.

5- ریسپانسیو بودن سایت ها

در طراحی سایت باید به این نکته توجه کنید که سایت شما علاوه بر دسکتاپ با موبایل و تبلت ها به راحتی قابل دسترسی باشد. زیرا امروزه اکثر افراد موبایل های هوشمند دارند و در فضای اینترنتی با ان به جست و جو می پردازند. در صورتی که سایت ها واکنشگرا نباشند کاربر از آن خارج می شود. خارج شدن تاثیر منفی بر سئو سایت می گذارد. برای رفع این مشکل توصیه می شود از گوگل سرچ کنسول استفاده کنید و مشکل ریسپانسیو بورن را بررسی کنید و از طراحان بخواهید آن را رفع کند.


6- محتوای بهینه

در گذشته هر چه تعداد کلمات یک محتوا و استفاده از کلمات کلیدی در آن بیشتر بود از نظر گوگل معتبر تر به حساب می آمد. اما امروزه با کپی رایتینگ هایی که صورت گرفت گوگل به محتوای کپی، محتوا با کلمات زیاد و نامناسب، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی و... امتیاز منفی می دهد. باید علاوه بر مقالات در قسمت های دیگر سایت خود که محتوا قرار می دهید به موارد سئو محتوا توجه کنید. در هنگام نوشتن متن مقاله به خوانایی و نکات مربوط به آن توجه کنید.

7- طراحی گرافیکی

ظاهر سایت به دلیل اینکه اولین قسمتی است که کاربر با ورود خود آن را مشاهده می کند باید جذاب طراحی شود. بهتر است در طراحی سایت خود از المان هایی که باعث شلوغی سایت می شوند استفاده نکنید. زیرا استفاده از این المان ها و شلوغی سایت ها مخاطب را سردرگم می کند و باعث خارج شدن آن از سایت می شود.

8- بهینه سازی لینک های داخلی و خارجی

شما باید در هنگام طراحی به قسمت های مختلف سایت خود لینک دهید که به این کار لینک سازی داخلی می گویند. علاوه بر لینک سازی داخلی یکی از مواردی که برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد لینک هایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود. با محتوای با کیفیت مخاطب خود به خود به سایت شما جذب می شود. اما باید بدانید که تنها محتوا کافی نیست. برای این کار می توانید رپورتاژ آگهی طراحی کرده و آن را در سایت های پر بازدید و مرتبط با کار خود قرار دهید. با این کار مخاطب بر روی لینک مشخص شده در رپورتاژ کلیک می کند. به همین ترتیب لینک سازی خارجی انجام می شود. یکی دیگر از روش های لینک سازی خرید بک لینک است. خرید بک لینک زیاد توصیه نمی شود زیرا ریسک این کار بالا است و اگر گوگل متوجه این موضوع بشود امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

9- انتخاب نام دامنه

در انتخاب نام دامنه سایت باید به مواردی توجه کنید. به عنوان مثال نامی انتخاب کنید که در ذهن مخاطب باقی بماند و ساده باشد. در کنار سادگی بهتر است نام دامنه شما نمایانگر کسب و کارتان باشد. همچنین بهتر است از اعداد و همچنین تایپ به صورت فینگلیش خود داری کنید. قدرت دامنه شما بر سر عت سایت شما تاثیر می گذارد.

10- امنیت سایت

یکی از نکاتی که باید در طراحی سایت به آن توجه کنید امنیت سایت است. سایت هایی که امنیت پایینی دارند باعث خارج شدن سریع کاربران از آن می شوند. همین امر تاثیر منفی بر سئو می گذارد. با استفاده از ssl می توانید سایت خود را از حالت http به https در بیاورید. این کار به گوگل می فهماند سایت شما دارای امنیت بالایی است.

 

نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت ها

 

الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو

گوگل برای اینکه بهتر بتواند بر روند فعالیت سایت ها تسلط پیدا کند الگوریتم های مختلفی را معرفی می کند. در صورتی که هر کدام از این الگوریتم ها رعایت نشود امتیازی منفی از گوگل دریافت می کنید. در ادامه به توضیح این الگوریتم ها می پردازیم.

1- الگوریتم فلوریدا:

برای جست و جو جهانی از آن استفاده می شود. این مورد بیشتر برای سایت های چند زبانه است. زیرا طراح می خواهد با زبان های مختلف آن در گوگل به درستی نمایش داده شود.

2. الگوریتم کافئین:

بهبود سرعت ایندکس شدن صفحات سایت

3. الگوریتم پنگوئن:

بررسی لینک های سایت و انکرتکست ها

4. الگوریتم مرغ مگس خوار:

جست و جو بر اساس نمایش سایت با موبایل و بررسی ریسپانسیو بودن سایت ها

5. الگوریتم رنک برین:

برای جست و جوی سریع و آسان تر

6. الگوریتم برت bert:

برای پردازش زبان طبیعی استفاده می شود. این الگوریتم کمک می کند جست و جو بهتر و سریع تر انجام شود. همزمان می تواند جست و جوی کلماتی که چند معنا دارد با توجه به نیاز مخاطب را نمایش دهد.

 

الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو

 

سفارش طراحی سایت با سئو مناسب

در هنگام ساخت سایت حتما باید به سئو آن توجه شود. در غیر این صورت سایت ها در صفحه ی اول نمایش جست و جوی گوگل نشان داده نمی شود. در هنگام ساخت و طراحی سایت از همان ابتدا باید طراحان با سئوکار ها به انجام سئو و طراحی سایت بپردازند. شرکت های مختلفی در سراسر ایران به طراحی انواع سایت با توجه به نوع کسب و کار مشتری می پردازند. شما می توانید طراحی سایت خود را به شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه بسپارید تا از انجام سئو مناسب آن اطمینان داشته باشید. یکی از این شرکت ها شرکت نونگار پردازش است. شما می توانید با مراجعه به سایت نونگار پردازش به راحتی سایت مورد نیاز خود را سفارش دهید.

 

سفارش طراحی سایت با سئو مناسب

 

سخن آخر

سئو یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی و ساخت سایت به شمار می رود. در صورتی که سئو سایت مناسب نباشد، سایت ها در صفحه ی اول نمایش جست و جوی گوگل قرار نمی گیرند. در نتیجه کاربران به آن جذب نمی شوند. برای اینکه سایت شما با افزایش ترافیک مواجه شود باید به سئو و بهینه سازی آن توجه کنید. روش های مختلفی برای انجام سئو وجود دارد. در صورت رعایت نکردن آن از جانب گوگل امتیاز منفی دریافت می کنید. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل به بررسی سئو و بهینه سازی سایت بپردازیم. امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده و از خواندن آن لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید سولات خود را در رابطه با سئو و بهینه سازی آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و فرآیندی فراگیر برای کمک به رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو است.سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت شما

- محتوای با کیفیت بالا

- بک لینک ها

- هدف جستجو و ارتباط محتوا

- سرعت بارگذاری وب سایت

- سازگاری با موبایل

- Domain Authority.

- بهینه سازی

سئو داخلی (همچنین به عنوان سئو در سایت شناخته می شود) به تمرین بهینه سازی صفحات وب برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو و کسب ترافیک ارگانیک اشاره

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پورتال تخصص شرکت طراحی لمون است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید