سئو و بهینه سازی سایت

طراحی و ساخت سایت روشی برای بازدید بیشتر مشاغل در فضای اینترنتی است. سایت همچون ویترین یک مغازه است که باید برای جذب مشتری بیشتر، جذاب طراحی شود. البته به جز جذابیت ظاهری سایت ها باید از لحاظ الگوریتم های گوگل بهینه سازی شوند که برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی سئو و بهینه سازی سایت ها بپردازیم پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

به منظور قدم گذاشتن در زمینه سئو سایت لازم به این است که بدانید از کجا باید شروع کنید. با انجام عملیات آنالیز سئو، شما اطلاعاتی که برای گزارش وضعیت سایت خود، نیاز دارید را خواهید یافت، بنابر این نقطه شروع شما مشخص میشود. از آن نقطه به بعد شما میتوانید استراتژی خود را برنامه ریزی کنید که کدام قسمت از سایت نیازمند توسعه و پیشرفت است و کدام قسمت نیاز دارد که در اولیوت بالاتری قرار بگیرد.

 

سئو و بهینه سازی سایت

 

سئو چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جو گوگل بوده و روشی است که با رعایت نکات و استفاده از آن سایت ها در نتایج اول جست و جو قرار می گیرند. علت اهمیت سئو به این دلیل است که گوگل اهمیت زیادی برای کاربران خود قائل است. در نتیجه تلاش می کند که آن ها زودتر به هدف خود برسند. سایت هایی که سئو مناسب ندارند در نتایج گوگل نمایش داده نمی شوند و کاربری آن را نمی بیند. علاوه بر آن کاربران بیشتر به سایت هایی اعتماد می کنند که در صفحه ی‌ اول مخصوصا در سه لینک اول قرار گرفته باشند. برای همین رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت ها یکی از نکات اساسی در طراحی سایت است که نمی توان از اهمیت آن چشم پوشی کرد.

 

سئو چیست؟

 

آنالیز سئو به چه معناست؟

همانطور که بالاتر اشاره شد، یک آنالیز سئو، که به نام حسابرسی سئو نیز شناخته میشود، همانند یک گزارشنامه وضعیتی است. این گزارش به شما کمک میکند که استراتژی سئویی که در پیش گرفته اید را تحلیل کنید که به چه مقدار سودمند بوده است، اما داستان به همین نقطه ختم نمیشود. در نهایت یک آنالیز سئو مشخص میکند که در کدام قسمت سایت شما کاربران بیشتر فعالیت میکنند ، استراتژی محتوا نویسی سایت چه عملکردی دارد ، کلمات کلیدی که باید توجه بیشتری به آنها داشت کدام اند ، در این زمینه رقبا شما چه کسانی هستند ، جایگاهی که رقبا شما بدست اورده اند ،عملکرد فاکتور های سئو داخلی و اف پیج (off-page) شما به چه صورت است و آیا سایت شما دارای خطا های فنی میباشد یا نمیباشد.
آنالیز سئو از جایگاهی که در آن قرار دارید فراتر میرود و از شما میخواهد که در نظر بگیرید هدف شما چیست و چه جایگاهی را مد نظر دارید، به علاوه از شما میخواهد زمینه هایی که سایت شما نیاز به ارتقاء یافتن دارد را شناسایی کنید. با تمامی اطلاعاتی که از یک آنالیز سئو بدست میاورید میتوانید نقشه راهی با جزئیات کامل باری خود رسم کنید که به شما امکان میدهد قسمت هایی که در ان کوتاهی کرده اید را نشانه گذاری کنید و در مجموع طیف وسیعی از موقعیت ها را برای شما روی میز میاورد. با در نظر گرفتن توضیحات داده شده ، وارد بخشی میشویم که بر روی نیازمندی های شما در زمان شروع آنالیز بحث میکند.

 

در زمان انجام آنالیز سئو بر روی کدام بخش باید تمرکز کنیم؟

1- آنالیز ترافیک (تعداد بازدید کننده هایی که وارد سایت شما میشوند)

زمانیکه ترافیک خود را آنالیز میکنید، باید هر بخش مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهید تا منبع آنرا پیدا کنید. این بخش ها میتوانند شامل محتواهای ضمیمه شده ، فضای مجازی، بازاریابی هایی که از طریق ایمیل صورت میگیرد و هر بخش دیگری که پتانسیل جذب بازدید کننده را داشته باشد. درحالت ایده آل شما باید سعی کنید که اکثریت ترافیک سایت خود را از منابع ارگانیک دریافت کنید (مطالبی که از طرف کاربران در گوگل جستجو شده و از طریق آن به سایت شما وارد میشوند) ، زیرا درحالت نرمال، بهترین بازده و بازدید کنندگان را برای سایت شما به همراه دارد.
استفاده مداوم از منبع ارگانیک به شما این اطمینان خاطر را میدهد که سایت شما همواره شاهد بازدید کنندگان جدید باشد و این باعث میشود که سایت شما شناخته تر شود. اگر بیشتر ترافیک خود را از جستجو گوگل دریافت نمیکنید، بهتر است که استراتژی سئو خود را تغییر دهید. با کنترل بخش های دیگر از آنالیز خود متوجه خواهید شد که چگونه استراتژی خود را تغییر دهید.

 

آنالیز سئو به چه معناست؟

 

2- آنالیز استراتژی محتوا

در این مرحله بهتر است از خودتون یک سری سوال بپرسید:


• طرز بیان شما در محتوانویسی ها چگونه است؟
• ایا در روند یک محتوانویسی ارتباط منطقی بین یک قسمت با بخش دیگر را برای کاربر فراهم میکنید؟
• ایا در میان نوشته های شما ابهامی وجود دارد که لازم باشد عنوان جدیدی به ان اضافه کنید؟


آنالیز استراتژی محتوای شما باید مستقیماٌ شما را از تاریخ سرمقاله ها مطلع سازد. اگر شما متوجه شدید که محتوایی که باید درباره آن بحث میکردید را از قلم انداخته اید یا مطلبی را از قبل نوشته اید ولی رتبه بندی نکرده اید ، بهتر است که درباره آنها موارد جدیدی را بنویسید یا محتوای قدیمی خود را بروزرسانی کنید.
به صورت خلاصه محتوای شما نیاز دارد که بتواند چیزی که کاربر به دنبال آن است را فراهم کند و یا یک خریدار را برای محصولی که به دنبال آن است قدم به قدم راهنمایی کند. اگر مطالبی که شما مینویسید ویژگی های ذکر شده را ندارد، شما نیاز دارید که محتوای جدید خلق کنید و مسیری کاملا روشن را برای کاربرانتان فراهم کنید.

 

در زمان انجام آنالیز سئو بر روی کدام بخش باید تمرکز کنیم؟

 

3- آنالیز کلمات کلیدی

استراتژی محتوایی، شما را تا حدودی از استراتژی کلمات کلیدی مطلع میسازد. زمانی که فضاهای خالی در صحبت های خود و عنوان های که نیاز به بررسی بیشتر دارند را در محتوای خود مشخص کنید، به صورت خودکار قسمت هایی که باید مورد هدف قراردهید را پیدا خواهید کرد. با این حال باید بیشتر در عمق مطلب بروید و مشخص کنید که برای چه مقطعی رتبه بندی شده اید تا بر این اساس استراتژی خود را پیش ببرید. استفاده از چندین ابزار آنالیز سئو سایت، که درباره آنها در ادامه صحبت خواهیم کرد، این امکان را میدهد که متوجه شوید کدام ابزار بهترین عملکرد را برای سایت شما دارند، به علاوه اینکه نشان میدهد کدام روش بازدهی کافی برای سایت شما را ندارد.
در زمان اتمام آنالیز کلمات کلیدی، شما قادر خواهید بود که مشخص کنید، که آیا استراتژی کلمات شما نیازمند تنوع بیشتر است؟ باید روی گزینه ای که انتخاب کرده اید بیشتر متمرکز شوید یا از یک سری از روش ها دوری کنید زیرا هیچگونه موفقیت و پیشرفتی را برای سایت اعمال نمیکنند.

 

آنالیز کلمات کلیدی

 

4- آنالیز رقابتی

زمانیکه که تعیین کردید سایت شما با کدام کلمات کلیدی رتبه بندی شود ( در صفحه جستجو گوگل چندمین لینک باشد ) ، باید متوجه شوید که رقبای شما در چه رتبه بندی ای قرار دارند. همانطور که پیشتر بحث کردیم استراتژی محتوا و استراتژی کلمات کلیدی در کنار هم قرار میگیرند، بنابر این زیر نظر داشتن مطالبی که رقبای شما مینویسند امری مهم است تا از ایجاد مطالب تکراری جلوگیری کنید.


بهتر است در این زمینه از خود سوال کنید:

• رقبای شما چه کسانی هستند؟
• آیا روش هایی را مورد استفاده قرار میدهند که شما هم باید از آنها استفاده کنید؟
• چگونه جایگاه شرکت خود را تعیین میکنند؟
• شرکت شما در چه جایگاهی نسبت به جایگاه آنها قرار دارد؟

هرمقدار اطلاعاتی که شما از آنالیز رقبا به دست می اورید باید در استراتژی های کلمات کلیدی و محتوایی خود تاثیر بدهید. شما باید سیر اطلاعاتی خود را به طوری گسترش دهید که از نقاط ضعف رقبای خود اثر بگیرد، پس دنبال کردن استراتژی کلمات کلیدی و محتوایی و زیرساخت های شرکت های رقیب اقدامی هوشمندانه است.

 

5- آنالیز آن-پیج (on-page)

به منظور اینکه استراتژی کلمات کلیدی و محتوایی شما تاثیر گذار باشد ، شما باید اطمینان حاصل کنید عملیات سئو on-page ( عملیات سئویی که بر روی سایت انجام میشود ) شما موفقیت آمیز باشد. بعد از تمامی این تلاش ها اگر پست های شخصی یا صفحات سایت شما به صورت موثر برای قابل جستجو بودن طراحی نشوند، سایت شما شاهد هیچگونه تغییری جدا از هرگونه تلاشی که برای هدفگذاری بر روی کلمات کلیدی جدید یا نوشتن عناوین جدید برای سایت خود کرده اید، نخواهد بود.
زمانی که شما میزان موفقیت سئو آن-پیج خود را ارزیابی میکنید، باید اطمینان حاصل کنید که استراتژی کلمات کلیدی شما به صورت واضح و روشن برای هر صفحه تعریف شده باشد. اگر هدف صفحه شما این است که بر اساس یک کلمه کلیدی مشخص در جستجو گوگل رتبه بگیرد، باید دقت کنید که در متا تگ های (meta tags) عنوان و توضیحات، عنوان صفحه و در کل صفحه نمایان باشد. به علاوه بهتر است به صفحه خود لینک های داخلیه متناسب با محتوای مربوطه در سایت خود ضمیمه کنید. انجام این حرکت باعث میشود که سایت شما یک سازمان بندی منطقی بدست آورد که باعث بهبود تجربه کاربران در سایت میشود.
تمامی سرصفحه های شما بهتر است با استاندارد های سئو مطابقت داشته باشد. فقط از یک تگ (H1) در صفحه خود استفاده کنید و مطمئن شوید که عنوان صفحه شما در آن نوشته شده باشد. سرصفحه های (H2) نیز بهتر است برای بخش بندی و دسته بندی کردن مطالب از یکدیگر برای خوانندگان صفحه مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به تمرکز های جدید گوگل بر روی تگ های معنایی(semantic search) نوشتن محتوا با رعایت این اصول نقش کلیدی در بالابردن سئو سایت خواهد داشت. در مرحله اخر برای هر تصویری که در صفحه قرار میدهید باید یک اسم نظر بگیرید ( در کد نویسی کد altرا پر کنید ). به یاد داشته باشید استفاده از کد alt برای دسترسی اسان تر است، اگر شما موفق به اضافه کردن آن به تصاویر خود نشوید ، در صورت بارگذاری نشدن تصویر، شما نمیتوانید به بینندگان خود تصاویر را نشان دهید.

 

موارد مهم در آنالیز سئو

 

6- عوامل موثر آف-پیج (off-page)

سئو off-page یا لینک دهی های خارجی نیز بخش مهمی از موفقیت سئو محسوب میشوند. اگر دیگر سایت های رده بالا که در زمینه مشابه با شما فعالیت میکنند به سایت شما به عنوان یک مرجع لینک شوند ( از محتوای شما در سایت خود استفاده کنند و لینک سایت شما را در صفحه خود قرار دهند)، الگوریتم های گوگل این حرکت را به عنوان یک نشانه اعتماد تفسیر میکند و سایت شما را به عنوان یک سایت معتبر در آن زمینه شناسایی میکند. آنالیز کردن بک لینک های خود(backlinks) و ساختن یک استراتژی ساخت بک لینک، میتونه کمکه شایانی در موفقیت سایت شما داشته باشد. همچنین شما میتوانید بک لینک های خود را با استفاده از تعدادی از منابع سئو بررسی کنید.
لازم به ذکر است زمانی که شما به دنبال تعدادی بک لینک مرتبط از سایت هایی با قدرت دامین(Domain) بالا هستید، مسلماً به دنبال حجم عظیمی از لینک هایی که توسط سایت های ساختگی با قدرت دامین پایین هستند نمیگردید، پس این اهمیت چک کردن امتیاز هرزنامه را بالا میبرد (spam score) .
اسپم اسکور یک سیستم امتیاز دهی است که توسط موز(Moz) توسعه پیدا کرده است که اساس کار آن اندازه گیری این است که چه مقدار لینک هایی که از سایت های مشکوک و لینک هایی که با سایت های اسپمی مرتبط هستند در سایت شما وجود دارد. داشتن اسپم اسکور پایین یک امتیاز خوب به حساب می آید در صورتی که داشتن اسپم اسکور بالا به این معنی است که سایت هایی با قدرت دامین پایین به شما لینک شده اند. اگر شما متوجه شدید که سایت شما دارای اسپم اسکور بالایی است بهتر است که با دیگر سایت ها تماس بگیرید که لینک های شمارا به حالت دنبال نکردن(no-follows) تغییر دهند.

 

7- مشکلات فنی

داشتن چندین و چند مشکل فنی در سایت شما باعث میشود که گوگل سریعاً محتوای شما را ز اولویت دهی خارج کند. مشکلات فنی، رد فلگ های (red flags) بزرگی برای سایت شما هستند ( زمانیکه در اسم دامنه غلط املایی وجود داشته باشد و یا نحوه پرداخت غیر معقول باشد و یا اطلاعات شخصی اضافی از کاربر دریافت شود، اینها مثال هایی از رد فلگ هستند ، به زبان ساده سایت شما را مشکوک میکنند.) زیرا این مفهوم را به موتور جستجو انتقال میدهند که سایت شما دارای ثبات کامل نمیباشد و احتمالا تجربه خوبی برای بازدید کننده نخواهد داشت.
اگر سایت شما دارای مقدار زیادی لینک های خراب ، ارور های 404 ناشی از پیدا نکردن صفحه سایت در سرور ، تصاویر از قلم افتاده، محتوای تکراری، سرعت پایین بارگذاری صفحه و یا مشکلات هاست باشد، سایت شما در رتبه بندی بسیار پایینی قرار خواهد گرفت. اطمینان حاصل کردن از، به درستی عمل کردن سایت و بدون خطا بودن آن از پایه های اصلی یک سئو موفق است، اگر سایت شما در این زمینه دارای ایراد است، اولین مقصد شما برای تغییرات ، تعمیرات و توسعه همین قسمت است.

از دیگر مشکلات فنی سئو میتوان به سرعت سایت اشاره کرد پیشنهاد میکنیم تا مقاله تاثیر سرعت بارگذاری بر سئو سایت را مطالعه نمایید.

 

ابزار آنالیز سئو

 

نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت ها

بیش از ۲۰۰ روش برای انجام سئو و بهینه سازی سایت ها وجود دارد. در هنگام طراحی و ساخت سایت بهتر است از همان ابتدا شروع به انجام سئو کنید تا در ادامه با مشکل مواجه نشوید.‌ سئو انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

1- سئو کلاه سفید

بهترین نوع سئو، سئوی کلاه سفید است. در این روش سئوکار باید تمامی اقدامات لازم برای بهبود سایت را با توجه به نکات و قانون هایی که وجود دارد انجام دهد.

2- سئو کلاه سیاه

در صورتی که از قوانین گوگل چشم پوشی شود و سئوکار ها اقدام به دور زدن قوانین گوگل کنند به آن سئو کلاه سیاه می گویند. نوعی دیگر از سئو، سئو کلاه خاکستری است که تا حدی به دور زدن قوانین می پردازد. باید بدانید به جز سئو کلاه سفید انواع دیگر آن برای سایت ها مناسب نیست و در صورتی که گوگل از این موضوع با خبر شود سایت با مشکل جدی مواجه می شود.

3- بهینه سازی سئو

روش های مختلفی برای سئو وجود دارد که در ادامه به توضیح مهم ترین آن می پردازیم.

4- سرعت سایت

یکی از مسایل مهم در سایت ها، سرعت سایت است. حتما برای شما هم پیش آمده که وارد سایتی شدید ولی سایت خیلی دیر لود شد و شما از آن خارج شدید. کاربران دیگر هم مثل شما از پایین بودن سرعت لود ناراحت هستند و به همین دلیل امتیاز منفی به حساب می آید. برای رفع این مشکل باید حجم تصاویر،ویدئو و هر المان دیگری در سایت خود را کاهش دهید. انتخاب درست شرکت هاستینگ هم در سرعت سایت ها بسیار موثر است.

نکته! هاست، فضایی است که اطلاعات سایت بر روی آن قرار می گیرد.

5- ریسپانسیو بودن سایت ها

در طراحی سایت باید به این نکته توجه کنید که سایت شما علاوه بر دسکتاپ با موبایل و تبلت ها به راحتی قابل دسترسی باشد. زیرا امروزه اکثر افراد موبایل های هوشمند دارند و در فضای اینترنتی با ان به جست و جو می پردازند. در صورتی که سایت ها واکنشگرا نباشند کاربر از آن خارج می شود. خارج شدن تاثیر منفی بر سئو سایت می گذارد. برای رفع این مشکل توصیه می شود از گوگل سرچ کنسول استفاده کنید و مشکل ریسپانسیو بورن را بررسی کنید و از طراحان بخواهید آن را رفع کند.


6- محتوای بهینه

در گذشته هر چه تعداد کلمات یک محتوا و استفاده از کلمات کلیدی در آن بیشتر بود از نظر گوگل معتبر تر به حساب می آمد. اما امروزه با کپی رایتینگ هایی که صورت گرفت گوگل به محتوای کپی، محتوا با کلمات زیاد و نامناسب، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی و... امتیاز منفی می دهد. باید علاوه بر مقالات در قسمت های دیگر سایت خود که محتوا قرار می دهید به موارد سئو محتوا توجه کنید. در هنگام نوشتن متن مقاله به خوانایی و نکات مربوط به آن توجه کنید.

7- طراحی گرافیکی

ظاهر سایت به دلیل اینکه اولین قسمتی است که کاربر با ورود خود آن را مشاهده می کند باید جذاب طراحی شود. بهتر است در طراحی سایت خود از المان هایی که باعث شلوغی سایت می شوند استفاده نکنید. زیرا استفاده از این المان ها و شلوغی سایت ها مخاطب را سردرگم می کند و باعث خارج شدن آن از سایت می شود.

8- بهینه سازی لینک های داخلی و خارجی

شما باید در هنگام طراحی به قسمت های مختلف سایت خود لینک دهید که به این کار لینک سازی داخلی می گویند. علاوه بر لینک سازی داخلی یکی از مواردی که برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد لینک هایی است که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود. با محتوای با کیفیت مخاطب خود به خود به سایت شما جذب می شود. اما باید بدانید که تنها محتوا کافی نیست. برای این کار می توانید رپورتاژ آگهی طراحی کرده و آن را در سایت های پر بازدید و مرتبط با کار خود قرار دهید. با این کار مخاطب بر روی لینک مشخص شده در رپورتاژ کلیک می کند. به همین ترتیب لینک سازی خارجی انجام می شود. یکی دیگر از روش های لینک سازی خرید بک لینک است. خرید بک لینک زیاد توصیه نمی شود زیرا ریسک این کار بالا است و اگر گوگل متوجه این موضوع بشود امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

9- انتخاب نام دامنه

در انتخاب نام دامنه سایت باید به مواردی توجه کنید. به عنوان مثال نامی انتخاب کنید که در ذهن مخاطب باقی بماند و ساده باشد. در کنار سادگی بهتر است نام دامنه شما نمایانگر کسب و کارتان باشد. همچنین بهتر است از اعداد و همچنین تایپ به صورت فینگلیش خود داری کنید. قدرت دامنه شما بر سر عت سایت شما تاثیر می گذارد.

10- امنیت سایت

یکی از نکاتی که باید در طراحی سایت به آن توجه کنید امنیت سایت است. سایت هایی که امنیت پایینی دارند باعث خارج شدن سریع کاربران از آن می شوند. همین امر تاثیر منفی بر سئو می گذارد. با استفاده از ssl می توانید سایت خود را از حالت http به https در بیاورید. این کار به گوگل می فهماند سایت شما دارای امنیت بالایی است.

 

نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت ها

 

الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو

گوگل برای اینکه بهتر بتواند بر روند فعالیت سایت ها تسلط پیدا کند الگوریتم های مختلفی را معرفی می کند. در صورتی که هر کدام از این الگوریتم ها رعایت نشود امتیازی منفی از گوگل دریافت می کنید. در ادامه به توضیح این الگوریتم ها می پردازیم.

1- الگوریتم فلوریدا:

برای جست و جو جهانی از آن استفاده می شود. این مورد بیشتر برای سایت های چند زبانه است. زیرا طراح می خواهد با زبان های مختلف آن در گوگل به درستی نمایش داده شود.

2. الگوریتم کافئین:

بهبود سرعت ایندکس شدن صفحات سایت

3. الگوریتم پنگوئن:

بررسی لینک های سایت و انکرتکست ها

4. الگوریتم مرغ مگس خوار:

جست و جو بر اساس نمایش سایت با موبایل و بررسی ریسپانسیو بودن سایت ها

5. الگوریتم رنک برین:

برای جست و جوی سریع و آسان تر

6. الگوریتم برت bert:

برای پردازش زبان طبیعی استفاده می شود. این الگوریتم کمک می کند جست و جو بهتر و سریع تر انجام شود. همزمان می تواند جست و جوی کلماتی که چند معنا دارد با توجه به نیاز مخاطب را نمایش دهد.

 

الگوریتم های گوگل و تاثیر آن بر سئو

 

نقش لینک ها در سئو

وقتی در مورد پیوندها صحبت می کنیم، می توانیم به دو چیز اشاره کنیم. بک لینک ها یا "لینک های ورودی" لینک هایی از سایر وب سایت ها هستند که به وب سایت شما اشاره می کنند، در حالی که لینک های داخلی لینک هایی در سایت شما هستند که به صفحات دیگر شما (در همان سایت) اشاره می کنند.

لینک ها نقش زیادی در سئو داشته اند. در اوایل، موتورهای جستجو به کمک نیاز داشتند تا بفهمند کدام URLها نسبت به دیگران قابل اعتمادتر هستند تا به آنها در تعیین نحوه رتبه بندی نتایج جستجو کمک کند.

 

نقش محتوا در سئو

هر زمان که شخصی جستجویی انجام می دهد، هزاران نتیجه ممکن وجود دارد، بنابراین موتورهای جستجو چگونه تصمیم می گیرند که کدام صفحات ارزشمند هستند؟ بخش بزرگی از تعیین رتبه صفحه شما برای یک جستجوی داده شده این است که چقدر محتوای صفحه شما با هدف جستجو مطابقت دارد. به عبارت دیگر، آیا این صفحه با کلمات جستجو شده مطابقت دارد و به فردی که جستجو را انجام داده است کمک میکند یا خیر؟

به دلیل تمرکز بر رضایت کاربر، هیچ معیار دقیقی در مورد اینکه محتوای شما چقدر باید باشد، چند بار باید حاوی یک کلمه کلیدی باشد یا چه چیزی در تگ های هدر خود قرار می دهید وجود ندارد. همه آنها می توانند در عملکرد یک صفحه در جستجو نقش داشته باشند، اما تمرکز باید روی کاربرانی باشد که محتوا را می خوانند.
امروزه، با صدها یا حتی هزاران سیگنال رتبه ‌بندی، دو مورد برتر نسبتاً ثابت مانده‌اند: پیوندها به وب ‌سایت شما (که به عنوان سیگنال‌های اعتبار عمل می ‌کنند)، محتوای روی صفحه (محتوای با کیفیتی که هدف جستجوگر را برآورده می‌کند) در خصوص محتوا پیشنهاد میکنیم تا مقاله اصول محتوا نویسی را مطالعه نمایید.

 

نقش جستجوی محلی در SEO

موتور جستجویی مانند گوگل فهرست اختصاصی خود را از فهرست های کسب و کار محلی دارد که از آن نتایج جستجوی محلی ایجاد می کند. شاید برایتان سوال شود جستجوی محلی چیست فرض کنید که شما یک طراحی سایت پزشکی دارید و موقعیت آن را داخل گوگل ثبت کرده اید و همچنین سایت خودتان را به گوگل مپ هم وصل کرده اید موقعیت شما در ستارخان میباشد حال اگر کسی سرچ کند خدمات پزشکی در ستارخان سایت شما را در نتایج ممکن است بالاتر بیاورد همچنین معمولا در این نوع سرچ ها نقشه گوگل مپ هم به شما نشان داده میشود.

 

سفارش طراحی سایت با سئو مناسب

در هنگام ساخت سایت حتما باید به سئو آن توجه شود. در غیر این صورت سایت ها در صفحه ی اول نمایش جست و جوی گوگل نشان داده نمی شود. در هنگام ساخت و طراحی سایت از همان ابتدا باید طراحان با سئوکار ها به انجام سئو و طراحی سایت بپردازند. شرکت های مختلفی در سراسر ایران به طراحی انواع سایت با توجه به نوع کسب و کار مشتری می پردازند. شما می توانید طراحی سایت خود را به شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه بسپارید تا از انجام سئو مناسب آن اطمینان داشته باشید. یکی از این شرکت ها شرکت نونگار پردازش است. شما می توانید با مراجعه به سایت نونگار پردازش به راحتی سایت مورد نیاز خود را سفارش دهید.

 

سفارش طراحی سایت با سئو مناسب

 

سخن آخر

سئو یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی و ساخت سایت به شمار می رود. در صورتی که سئو سایت مناسب نباشد، سایت ها در صفحه ی اول نمایش جست و جوی گوگل قرار نمی گیرند. در نتیجه کاربران به آن جذب نمی شوند. برای اینکه سایت شما با افزایش ترافیک مواجه شود باید به سئو و بهینه سازی آن توجه کنید. روش های مختلفی برای انجام سئو وجود دارد. در صورت رعایت نکردن آن از جانب گوگل امتیاز منفی دریافت می کنید. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل به بررسی سئو و بهینه سازی سایت بپردازیم. امیدواریم مطالب برای شما مفید بوده و از خواندن آن لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید سولات خود را در رابطه با سئو و بهینه سازی آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و فرآیندی فراگیر برای کمک به رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو است.سئو فرآیند بهینه سازی وب سایت شما

- محتوای با کیفیت بالا

- بک لینک ها

- هدف جستجو و ارتباط محتوا

- سرعت بارگذاری وب سایت

- سازگاری با موبایل

- Domain Authority.

- بهینه سازی

سئو داخلی (همچنین به عنوان سئو در سایت شناخته می شود) به تمرین بهینه سازی صفحات وب برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو و کسب ترافیک ارگانیک اشاره

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پورتال تخصص شرکت طراحی لمون است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید