طراحی و ساخت سایت داروخانه

تکامل فناوری به بهبود آسایش شخصی همه افراد کمک کرده است. امروزه، ما می توانیم بسیاری از اقدامات را به صورت آنلاین انجام دهیم، بدون نیاز به ترک منزل شما، به معنای واقعی و مجازی. و در مورد مسائل مربوط به سلامتی، می‌توانید دور کمک های پزشکی به خودتان کنید. 

و جدا از برنامه‌های مراقبت بهداشتی از راه دور، داروخانه‌های آنلاین راه دیگری برای دریافت دارو در حین ماندن در خانه و دریافت درمان مناسب هستند. اگر صاحب داروخانه هستید، تنها داشتن یک فروشگاه فیزیکی کافی نیست. شما نیز باید آنلاین شوید. چرا؟ این مقاله تمام پاسخ ها را به شما می دهد و به تمامی موضوعات مرتبط به طراحی سایت و انواع طراحی سایت داروخانه می پردازد.

 

طراحی سایت داروخانه

چرا شما نیاز به طراحی وب سایت داروخانه دارید؟

وب‌سایت داروخانه یک طراحی سایت فروشگاهی نیز هست، که دارو ها می فروشد و دوباره متقاضیان سفارش دارو می دهند با این حال، داروخانه آنلاین با فروشگاه های الکترونیکی معمولی که مواد غذایی، محصولات خانگی و غیره می فروشند متفاوت است. فروشگاه داروخانه آنلاین باید یک پایگاه داده در دسترس باشد که حاوی اطلاعاتی در مورد داروها باشد، باید کاربران را قادر به انتخاب آسان داروها کند.

فروشگاه داروخانه آنلاین یک گزینه عالی است زیرا به بهبود روابط با مصرف کنندگان و تامین کنندگان کمک می کند. و دلایل اصلی وجود دارد که چرا داروخانه شما باید یک فروشگاه آنلاین داشته باشد: 

انتظار. منظور ما این است که مردم از قبل برای در دسترس بودن داروخانه آنلاین انتظار دارند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته 80 درصد از مشتریان قبل از خرید در یک فروشگاه فیزیکی، ابتدا جستجوی آنلاین را آغاز می کنند . بنابراین هنگامی که مردم به دارو نیاز دارند، ابتدا داروخانه ای را پیدا می کنند که بتوانند آن را خریداری کنند.

داروخانه های آنلاین در تمام طول روز و شب در دسترس می باشند. البته، همه داروخانه ها تحویل انلاین شبانه ندارند، ولی به هر حال متقاضیان دارو می توانند در دسترس بودن دارو را بررسی کنند و صبح آن را خریداری کنند یا به فروشگاه نزدیک مراجعه کنند. مردم در وقت خود صرفه جویی می کنند و آن را دوست دارند.

پوشش گسترده تر بازار هنگامی که داروخانه شما به صورت آنلاین نیز وجود دارد، احتمالاً مصرف کنندگان بیشتری را نسبت به زمانی که فقط یک فروشگاه فیزیکی داشته باشید جذب می کند. تعداد مشتریان در حال افزایش است، سود شما نیز افزایش می یابد.

افزایش رقابت پذیری. داروخانه آنلاین فقط این نیست که به مشتریان شما اجازه دهید داروها را به صورت آنلاین خریداری کنند، بلکه ارائه برند شما است. یک فروشگاه داروخانه آنلاین ممکن است محصولات و سطح خدمات با کیفیت را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد و ثابت کند که فروشگاه شما ممکن است در بین رقبای موجود متمایز باشد. 

 

نحوه مشاهده یک بیمار از وب سایت داروخانه شما

یک بیمار قصد دارد وب سایت داروخانه شما را به چند روش مختلف مشاهده کند. اغلب بیمار سعی می کند اطلاعات بیشتری در مورد داروخانه شما پیدا کند، وب سایت را بررسی می کند. شاید آنها هر روز در راه رفتن به محل کار از کنار داروخانه شما رانندگی می کنند و علامت واکسن آنفولانزای شما را دیده اند. آنها شما را در Google جستجو می کنند و بررسی می کنند که آیا داروخانه شما ارزش تجارت آنها را دارد یا خیر. آیا وب سایت مدرن است؟ آیا می توانم نسخه ها، اطلاعات کارت اعتباری و اطلاعات سلامت شخصی خود را به آنها اعتماد کنم؟

یک وب سایت اغلب اولین برداشتی است که بیمار از داروخانه دارد. کمتر از یک ثانیه  طول می کشد تا یک بیمار تصمیم بگیرد که در وب سایت شما بماند یا ان را ترک کند. به همین دلیل است که داشتن یک وب سایت قابل اعتماد، سفارشی و به روز بسیار مهم است. زمان وب سایت های مبتنی بر قالب و متن بسیار گذشته است. وب سایت داروخانه شما باید از بقیه متمایز باشد، و صادقانه بگویم که این کار چندان سخت نیست. اکثر وب سایت های داروخانه ها دارای طراحی ضعیف، ناامن یا قالب هستند.

اگر داروخانه شما یک وب سایت داروخانه قدیمی دارد، اکنون به روز رسانی کنید. اگر داروخانه در بازار رقابتی است، وب سایت شما باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد. امروزه وب سایت ها همه در مورد محتوا، تصاویر، فیلم ها و سئو سایت (بهینه سازی موتور جستجو) هستند. وب سایت شما باید همه این موارد را منعکس کند. همه اکنون آنلاین هستند و به دنبال بهترین معامله هستند. داروخانه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر روز داروخانه های آنلاین بیشتری ایجاد می شوند و بازار داروخانه هایی را که به طور کامل از بازاریابی آنلاین و SEO استفاده نمی کنند، کاهش می دهند.

 

نحوه مشاهده یک بیمار از وب سایت داروخانه شما

 

مزایا وب سایت داروخانه ای برای شما

بخش زیادی از جستجو های گوگل را، جستجو در خصوص دارو ها میباشد این جستجو ها شامل عوارض دارو، دوز دارو، موارد استفاده و ... میباشد. به همین علت فرصت خوبی در زمینه کلمات دارو ای به وجود آمده است تا شما طراحی سایت داروخانه ای انجام دهید و بتوانید از این بخش جستجو های زیاد سهمی را برای خود داشته باشید. با هدایت بخشی از جستجو ها به سمت سایت خود میتوانید فروش دارو های خود را افزایش دهید.
پس از آنکه کلیک ها را به سمت سایت خود آوردید حال میتوانید خدمات تکمیلی در زمینه مشاوره پوست و مو داشته باشید تا کاربران را تشویق کنید تا به صورت حضوری به داروخانه شما مراجعه نمایند. همچنین میتوانید فروش دارو های اینترنتی بدون نسخه را بر بستر سایت فراهم کنید تا بسیاری از افراد بدون مراجعه بتوانند دارو های بدون نسخه را بصورت غیر حضوری و اینترنتی خریداری نمایند. برای آنکه بتوانید به صورت آنلاین دارو بفروشید نیاز به مجوز و درگاه بانکی و اینماد دارید.
پس از آن میتوانید سایت را گسترش دهید و قابلیت ارسال یک روزه با پیک داروخانه را ایجاد کنید تا کاربران بتوانند در سریع ترین حالت ممکن به محصولات خود دسترسی داشته باشند.

 

آیا سئو و محتوا در طراحی سایت داروخانه پر اهمیت است؟

آیا داروخانه شما خدماتی مانند ترکیب یا تحویل رایگان ارائه می دهد؟ اگر چنین است، آیا وقتی شخصی عبارت «تحویل رایگان نسخه ای» را تایپ می‌کند، در جستجوی Google ظاهر می‌شوید؟ سئو و بهینه سازی سایت کلمات کلیدی چیزی است که 90 درصد وب سایت های داروخانه از آن بی بهره اند. چرا؟ زیرا دشوار است و معمولاً به یک متخصص سئو نیاز دارد. رقابت زیادی برای کلمات کلیدی خاصی مانند "ترکیب" یا "داروخانه" وجود دارد. اگر وب سایت داروخانه شما بیش از 5 سال پیش طراحی شده باشد، در نتایج برتر قرار نخواهید داشت. سئو سایت برای وب سایت ها یک زمینه در حال رشد و رقابتی است. به همین دلیل است که توصیه می کنیم هر کسی که طراح وب سایت داروخانه شما باشد، حداقل سئوی اولیه را هنگام طراحی وب سایت شما در نظر بگیرد. بعداً شما یا یک طراح می توانید سئوی پیشرفته تری را با برنامه ریزی کلمات کلیدی یا پست های وبلاگی مانند این بهینه کنید.

 

انواع سئو در سایت های داروخانه

1- سئوی پولی:

اگر می خواهید در کمتر از یک روز رتبه اول را کسب کنید، یکی دیگر از موارد مورد توجه گوگل ادورزاست. با Google AdWords می توانید بودجه تعیین کنید و در بالای جستجوها ظاهر شوید. به عنوان مثال: برای کلمه کلیدی: "compounding Pittsburgh" بودجه ای برای 35 دلار در روز تعیین کنید. بیمار پس از جستجوی گوگل لینک وب سایت شما را در بالای صفحه می بیند. زمانی که روی لینک به مقدار مشخصی کلیک شود، بودجه شما به دست می آید و لینک شما بقیه روز را نمایش نمی دهد.

 

2- سئوی ارگانیک:

سئوی Oranic به روش هایی اشاره دارد که برای به دست آوردن جایگاه (یا رتبه) بالا در صفحه نتایج موتور جستجو در بخش بدون پرداخت استفاده می شود. این ساده نیست و دستیابی به آن بسیار دشوار است. با این حال می توان از طریق محتوای بسیار ارزشمند، پست های وبلاگ و موارد دیگر به آن دست یافت. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم خدماتی مانند ترکیب و واکسیناسیون را در وب سایت خود فهرست کنید. اینها موضوعاتی هستند که اکثر صاحبان داروخانه ها  آگاه به آنها هستند و اغلب می توانند محتوای ارزشمندی در مورد آنها در وب سایت خود ارائه دهند. گوگل محتوای ارزشمند را برای خوانندگان تشویق می کند و این به سئوی ارگانیک کمک زیادی می کند.

 

ویژگی های سایت داروخانه برتر

ابتدا ساخت سایت شما باید به روز باشد. اگر به روندهای مدرن پایبند باشد و از ترفندهای معاصر استفاده کند، مطمئناً وب سایت داروخانه شما توجه کاربران را به خود جلب خواهد کرد. 

دوم، طراحی سنجیده UX، استفاده از وب سایت شما را آسان می کند ، فرآیند ناوبری را ساده می کند. کاربران وقت خود را برای یافتن دارو و سفارش آنها تلف نمی کنند. یا اگر آنها می خواهند با شما تماس بگیرند، نباید هیچ سوالی در مورد نحوه انجام آن داشته باشند. طراحی آشفته منجر به ناامیدی می شود و کاربران یک بار برای همیشه آن را ترک خواهند کرد. 

سوم، شاید یک بار دیگر آن را تکرار کنیم، اما هنوز موضوعی است که همیشه خواهد بود - اولین برداشت معنای زیادی دارد. کاربران برای ارزیابی کیفیت یک وب سایت به چند ثانیه زمان نیاز دارند. علاوه بر این، شما باید در میان رقبا متمایز شوید، بنابراین اگر وب سایت داروخانه شما دارای ویژگی های چشمگیر باشد، یک محرک اضافی برای کاربران خواهد بود.

و در نهایت، مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است. شما باید وب سایت خود را برای گوشی های هوشمند و تبلت ها بهینه کنید زیرا اکثر کاربران ترجیح می دهند از دستگاه های تلفن همراه برای وبگردی استفاده کنند. این یک پیروزی دیگر در کیف خواهد بود.  

از این بخش چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟ شما به تیمی از طراحان ماهر نیاز دارید. و همچنین توسعه دهندگان وب، اگر قصد دارید یک وب سایت داروخانه را از ابتدا ایجاد کنید.

 

ویژگی های سایت داروخانه برتر

ویژگی های مهم در طراحی سایت داروخانه 

دانستن اینکه وب سایت شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد، چندان ضروری نیست. ما ویژگی های اساسی را به شما نشان خواهیم داد که داروخانه آنلاین بدون آن نمی تواند به درستی کار کند، اما ویژگی های اضافی را فراموش نکنید که خدمات شما را برجسته می کند و مصرف کنندگان بالقوه بیشتری را جذب می کند. به یاد داشته باشید که وب سایت شما یک گزینه عالی برای مخاطبانی است که به خرید آنلاین محصولات عادت دارند. 

1- جستجو کردن:

این ویژگی روند یافتن داروهای مختلف را ساده می کند. توصیه می شود برای یافتن داروها براساس دسته بندی، جستجوی پیشرفته با فیلترها را اضافه کنید. علاوه بر این، هنگامی که جستجو درخواست می کند و ممکن است با دو یا سه حرف مشخص کند که کاربر چه نیازی دارد، برای مصرف کنندگان نیز مفیدتر است.

 

2- مگا منو

از آنجایی که یک داروخانه ممکن است هزاران محصول داشته باشد به طبع شامل هزاران صفحه محصول هم در سایت میشوند به همین علت یک سایت داروخانه ای باید یک مگا منو اصولی و خوب داشته باشد تا زمانی که کاربران وارد منو شدند کاملا دسته بندی های محصولات را به صورت منظم ببینند و بتوانند وارد دسته بندی مورد نظر خود شوند این مورد بسیار در زمینه تجربه کاربری اهمیت دارد و رضایت کاربران از سایت را افزایش میدهد و همچنین ممکن است تا کاربران تبدیل به مشتریان شما شوند.

 

3- صفحه محصول:

هر دارویی باید توضیحات خود را شامل دوز، موارد منع مصرف، عوارض جانبی، تصاویر و غیره داشته باشد.

 

4- اطلاعات تماس:

به مشتریان اجازه دهید اطلاعات تماس را به سرعت پیدا کنند. این باید شامل شماره تلفن، ایمیل، و همچنین ساعات کاری باشد زیرا اگر برخی داروخانه ها هر روز هفته  شبانه روزی کار می کنند، این اطلاعات باید در دسترس باشد.

 

5- بررسی ها:

مصرف کنندگان باید بتوانند نظرات خود را در مورد کیفیت خدمات یا دارو بنویسند.

 

6- نسخه های آپلود/پر کردن مجدد:

وقتی کاربران ممکن است نسخه‌های جدید خود را آپلود کنند یا نسخه‌های قدیمی را دوباره پر کنند، در وقت آنها صرفه‌ جویی می‌شود و وفاداری آنها را افزایش می‌دهد.

 

7- پروفایل ها:

کاربران باید پروفایل های خود را برای آپلود نسخه ها و کار با فایل های شخصی خود ایجاد کنند.

 

8- ادغام رسانه های اجتماعی:

وقتی داروخانه پروفایل های خود را در شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی دارد، مردم به این خدمات اعتماد بیشتری دارند و احتمال اینکه مصرف کنندگان داروخانه شما را انتخاب کنند بیشتر است.

 

9- وبلاگ:

هر گونه مقاله جالب در رابطه با پزشکی را می توان در وبلاگ خود قرار داد. به همه مصرف کنندگان خود یادآوری کنید که در صورت احساس بیماری باید به پزشک مراجعه کنند زیرا خوددرمانی یک عمل پرخطر و خطرناک است. همه این ویژگی ها به شما کمک می کند تا تبدیل به یک برند موفق شده  و سود خود را افزایش دهید.

 

سخن اخر

اگر داروخانه دارید و هنوز در طراحی سایت برای داروخانه خود تردید دارید باید بگوییم که بهتراست هرچه زود تر این کار را شروع کنید تا به بک برند معروف در کشور تبدیل شوید. اروز بیشتر کاربران خرید خود را از سایت های فعال در گوگل انجام می دهند پس نداشتن یک سایت برای کسب و کار در واقع یعنی عقب ماندن از رقبا و کاهش رونق اقتصادی شما.

سوالات متداول

مسلما بله. چرا که علاوه بر فروش حضوری حالا فروش آنلاین هم دارید.

بین 25 تا 50 روز کاری.

عدم نیاز به مراجعه حضوری از مزایای برتر سایت داروخانه است.

امکان معرفی پزشکان و انواع داروها با عوارض جانبی و موارد مصرف. فروش آنلاین و استعلام از موجودی انبار داروخانه.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پورتال تخصص شرکت طراحی لمون است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید