طراحی سایت پزشکی

امروزه با پیشرفت های مختلفی که در تکنولوژی رخ داده است کسب و کار ها دیگر به شکل سنتی پیشرفت نمی کنند. برای اینکه از رقبای خود پیشی بگیرید نیاز است برای کسب و کار خود از طراحی سایت استفاده کنید. هر کسب و کار چه نوپا و چه قدیمی باید سایت داشته باشد زیرا داشتن سایت نوعی اعتبار کار شما را نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با طراحی سایت پزشکی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. با ما همراه باشید:

فهرست

- طراحی سایت به چه معناست؟
- چه مشاغلی نیاز به ساخت سایت دارند؟
- اهمیت طراحی سایت پزشکی
- مزایای طراحی سایت پزشکی چیست؟
- ویژگی وب سایت های پزشکی
- طراحی سایت پزشکی را به چه شرکت هایی بسپاریم؟

طراحی سایت به چه معناست؟

امروزه اکثر افراد برای یافتن پاسخ و رفع نیاز های خود به دنبال جواب آن در گوگل هستند. در نتیجه برای اینکه کسب و کار یا خدماتی که ارائه می کنید توسط افراد بیشتری دیده شود باید از طراحی سایت مناسب استفاده شود. در طراحی سایت حتما باید به نکاتی مانند طراحی گرافیکی، سئوسایت، تولید محتوا و... توجه کنید. بی توجهی به این موارد باعث می شود کاربر جذب سایت شما نشود و به سرعت از آن خارج شود. توجه کنید که خارج شدن کاربر از سایت برای گوگل به این معناست که سایت شما اعتبار لازم را ندارد و در نتیجه باعث کسب امتیاز منفی از گوگل خواهد شد.

 

طراحی سایت به چه معناست؟

 

چه مشاغلی نیاز به ساخت سایت دارند؟

امروزه تمامی مشاغل چه بزرگ و چه کوچک برای اینکه کسب و کار خود را گسترش دهند باید از طراحی سایت استفاده کنند. یکی از انواع مشاغلی که باید سایت اختصاصی داشته باشند، پزشکان هستند. طراحی سایت پزشکی اهمیت و مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به طور کامل به بررسی آن می پردازیم.

اهمیت طراحی سایت پزشکی

حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده که با وارد شدن به مطب پزشک با انبوهی از بیماران مواجه شدید. این مورد هم شما و هم پزشک را دچار سردر گمی می کند. عده ای از افراد در مطب برای نشان دادن آزمایش یا پرسیدن سوالی به مطب آمدند و بقیه ی افراد برای معالجه مراجعه کرده اند. حال اگر پزشک سایت مخصوص برای خود داشت دیگر نیازی نیست افراد برای کوچک ترین کار مانند پرسش و پاسخ و نشان دادن جواب آزمایش به صورت حضوری به مطب مراجعه کنند.

 

اهمیت طراحی سایت پزشکی

 

مزایای طراحی سایت پزشکی

سایتی که برای پزشک طراحی می شود با دیگر سایت ها متفاوت است و طراحی آن مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:


1. افراد می توانند در هر ساعتی از شبانه روز وارد سایت پزشک خود شوند و از امکانات مختلف آن استفاده کنند.
2. طراحی سایت باعث می شود افراد بیشتری پزشک را بشناسند. در نتیجه باعث کسب اعتبار بیشتر آن می شود.
3. افراد مختلف در هر ناحیه جغرافیایی که قرار بگیرند می توانند به راحتی و به صورت آنلاین نوبت بگیرند.
4. برخی افراد که در شهرستان ها زندگی می کنند با مراجعه به سایت پزشک مورد نظر خود می توانند نوبت دریافت کنند و دیگر لازم نیست وقت زیادی صرف رفت و آمد کنند.
5. امکان پرسش و پاسخ در سایت ها وجود دارد در نتیجه دیگر نیاز نیست بیماران برای پرسیدن سوال های کوچک به پزشک مراجعه کنند و باعث شلوغ شدن مطب شوند.
6. بیمار می تواند به راحتی جواب آزمایش خود را برای پزشک ارسال کند و در صورت لزوم برای معالجه و یا توضیح بیشتر با تشخیص پزشک به صورت حضوری به مطب مراجعه کند.

 

مزایای طراحی سایت پزشکی

 

نکات مهم در طراحی سایت پزشکی

بعضی از پزشکان دوست دارند سایتی مخصوص برای قرار دادن ویدئو های آموزشی و پرسش و پاسخ داشته باشند. در نتیجه تنها کافی است سایت به صورتی طراحی شود که ویدئو ها در دسترس مخاطب قرار گیرد. برخی دیگر از پزشکان علاوه بر بارگذاری ویدئو های آموزشی می خواهند بیماران بتوانند به راحتی نوبت رزرو کنند. برای طراحی هر کدام از این سایت ها باید نکاتی رعایت شود که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

1. ریسپانسیو بودن سایت

امروزه اکثر افراد با تلفن های همراه وارد اینترنتی می شوند و به جست و جو می پردازند. در نتیجه باید سایت ها به صورت واکنشگرا یا ریسپانسیو طراحی شوند. اگر به حالت موبایلی سایت توجه نشود، باعث از دست رفتن مخاطبان شده و اعتبار سایت با مشکل رو به رو می شود.

2. سرعت سایت

تحقیقات نشان می دهد که در صورت پایین بودن سرعت سایت کاربر به سرعت از آن خارج می شود. خارج شدن کاربر از سایت این پیغام را به گوگل می رساند که اعتبار سایت پایین است. در نتیجه سایت شما در صفحه جست و جو اولیه ی گوگل نمایش داده نمی شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل اگر طراحی سایت وردپرسی انجام داده اید می توان از افزونه های مختلفی مثل راکت وردپرس استفاده کرد. در سایت های اختصاصی هم برای رفع این خطا از کد های مخصوص برنامه نویسی استفاده می کنند.

3. سئو سایت

سئو به معنای بهینه سازی موتور های جست و جو گوگل و روشی برای قرارگیری سایت ها در صفحه ی اول نتایج جست و جو به حساب می آید. بیش از 200 روش مختلف برای سئو و بهینه سازی آن برای سایت ها وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. از موارد مهم در سئو می توان به سرعت سایت، ریسپانسیو بودن، امنیت، محتوای مناسب، طراحی گرافیکی و... اشاره کرد.

4. پشتیبانی آنلاین

همان طور که پزشک به منشی احتیاج دارد در طراحی سایت های پزشکی نیز نیاز به پشتیبان برای سایت است. سایت های پزشکی که پشتیبانی آنلاین دارند، باعث جذب اعتماد و رضایت کاربران می شوند. در نتیجه بهتر است در طراحی سایت قسمتی به عنوان پشتیبانی آنلاین قرار داده تا کاربر بتواند بدون نیاز به زنگ یا مراجعه حضوری مشکل خود را بر طرف کند.

5. طراحی گرافیکی

یکی از موارد مهم که در طراحی سایت پزشکی باید توجه شود طراحی و ظاهر زیبای سایت است. سایت های پزشکی باید به صورت ساده و منحصر به فرد طراحی شوند زیرا اولین چیزی که کاربر با مراجعه به سایت به آن بر می خورد ظاهر سایت است. ظاهر سایت بر روی تجربه ی کاربردی هم تاثیرگذار است.

6. پرسش و پاسخ و سوالات متداول

در سایت های پزشکی باید قسمتی برای پرسش و پاسخ قرار گیرد تا کاربر بتواند به راحتی سوال خود را مطرح کند و پزشک به آن پاسخ دهد. یک سری سوالات هم وجود دارد که به صورت روتین پرسیده می شود. در نتیجه توصیه می شود صفحه ای در سایت پزشکی با عنوان سوالات متداول قرار دهید تا کاربر بتواند با ورود به آن جواب سوال خود را پیدا کند و دیگر نیاز نباشد آن را دوباره مطرح کند. در این صورت وقت او تلف نمی شود. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با تجربه کاربری به دست آورید پیشنهاد می کنیم مقاله ی تفاوت رابط و تجربه کاربر را مطالعه کنید.

 

نکات مهم در طراحی سایت پزشکی

 

ویژگی وب سایت های پزشکی

سایت های پزشکی برای اینکه دسترسی کاربران به امکانات آن راحت صورت گیرد باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند. مثلا در طراحی سایت پزشکی در هدر سایت باید شماره تماس با مطب پزشک قرار داده شود. همچنین بهتر است آدرس مطب و مشخصات آن به طور کامل در گوگل مپ ثبت شود. زیرا یکی از راه های دسترسی کاربر جستجوی مکان مورد نظر خود از طریق گوگل مپ است. بهتر است پزشک در سایت خود ویدئو های آموزشی و یا اطلاع رسانی قرار دهد تا مخاطب بیشتر به سایت جذب شود. در قسمتی از سایت باید اطلاعاتی در رابطه با پزشک، مهارت های او، موفقیت ها، دستاورد های علمی و... برای جلب اعتماد بیشتر کاربر قرار گرفته شود. در صورت رعایت کردن و همچنین رعایت اصول سئو سایت شما با افزایش بازدید و نرخ کلیک مواجه می شود.

 

ویژگی وب سایت های پزشکی

 

طراحی سایت پزشکی را به چه شرکت هایی بسپاریم؟

امروزه شرکت های مختلفی طراحی به طراحی انواع سایت مشغول اند. برای سفارش طراحی سایت باید از معتبر بودن این شرکت ها اطلاع پیدا کنید. شرکت هایی که علاوه بر طراحی سایت به سئو آن نیز توجه کنند. یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در طراحی انواع سایت شرکت نونگار پردازش است. اگر قصد سفارش سایت به این شرکت را دارید می توانید به صورت حضوری به دفتر شرکت واقع در خیابان ستارخان تهران مراجعه کرده و یا به صورت آنلاین از طریق سایت نونگار پردازش اقدام به سفارش سایت خود کنید.

 

طراحی سایت پزشکی را به چه شرکت هایی بسپاریم؟

 

سخن آخر

طراحی سایت یکی از موارد مهم برای گسترش کسب و کار و جذب مخاطبان است. تمامی مشاغل نیاز دارند سایتی مخصوص به خود داشته باشند. یکی از انواع مشاغلی که داشتن سایت برای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، پزشکان هستند. سایت های پزشکی امروزه مورد استقبال و توجه کاربران قرار گرفته و توصیه می شود همه ی پزشکان از آن بهره مند شوند. شرکت های مختلفی به طراحی انواع سایت مشغول اند که برای سفارش سایت مورد نظر خود باید به اعتبار و نمونه کار های آن توجه کنید. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل به بررسی طراحی سایت پزشکی و اهمیت آن بپردازیم. امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید بوده و از خواندن آن لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در رابطه با ساخت سایت پزشکی با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

به بیماران اطلاعات دقیق و مناسب در مورد مطب و ارائه دهندگان شما ارائه می دهد. برندسازی وب سایت پزشکی شما را تقویت می کند و به سایت شما اعتبار می دهد. مکان های مطب، شماره تلفن و آدرس ایمیل

طراحی سایت یکی از روش های مناسب در رشد کسب و کار شما است اگر مردم نتوانند راه خود را پیدا کنند، ترک خواهند کرد. یک طراحی سایت خوب می تواند به بازدیدکنندگان اجازه دهد تا بدون گم شدن یا سردر

- CMS مناسب را انتخاب کنید. ...

- اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل است. ...

- وب سایت خود را تعاملی کنید. ...

- مطالب ارزشمند را به اشتراک بگذارید

آبی، سبز و بنفش، به خصوص در رنگ های سرد و خاموش، می تواند بسیار آرام بخش باشد.

 

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پورتال تخصص شرکت طراحی لمون است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید