رفع خطای Establishing Database Connection در وردپرس

یکشنبه, 28 آبان 1402

رفع خطای Establishing Database Connection در وردپرس - لمون

در همه این سالها، دیتابیس عنصر حیاتی و اساسی وبسایت ها بوده اند، زیرا در آن اطلاعات مهم و تمام پیکربندی‌های سایت نگهداری می شود. با این حال، هیچ توسعه دهنده یا مدیر سایتی دوست ندارد با خطای "خطای Error Establishing Database Connection" مواجه شود. با این خطا، وبسایت کاملا کارایی خود را از دست می‌دهد و دسترسی به صفحات وبسایت جلوگیر می‌شود. و یا به عبارتی دیگرد سایت از دسترس خارج میشود.

 

عیب یابی خطای Establishing Database Connection

این خطا یعنی وردپرس نمی تواند به دیتابیس متصل شود. این مسئله می تواند به دلایل مختلف اتفاق افتد از جمله داده‌ها یا پیکربندی‌های اشتباه، مشکلات مربوط به میزبان وبسایت، یا حتی به علت مشکلات دیتابیس خود، و یا وجود تنظیمات اشتباه در فایل WP-Config.php در ادامه با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم چگونه این مشکل را رفع نمایید.

برای دریافت مشاوره در خصوص ساخت سایت با ما ارتباط بر قرار نمایید.

 

عیب یابی خطای Establishing Database Connection

 

فایل WP-Config.php را بررسی نمایید

بررسی فایل WP-Config.php: فایل WP-Config.php چیزی است که جزئیات هویت شما را برای وردپرس تهیه میکند. اگر مشخصات دیتابیس شما به درستی در فایل WP-Config.php وارد نشده باشد، وردپرس قادر به برقراری ارتباط با دیتابیس نخواهد بود. این مشخصات ممکن است نام دیتابیس، یوزر یا پسورد دیتابیس باشد که به اشتباه درون فایل وارد شده است. حتما این چهار مورد را در WP-Config.php چک کنید تا مشکلی نداشته باشند.

  • نام پایگاه داده
  • نام کاربری پایگاه داده
  • رمز پایگاه داده
  • میزبان پایگاه داده

 

بررسی سرویس هاست

بررسی سرویس دیتابیس در حالت‌ هایی ممکن است سرویس دیتابیس وبسایت، به دلیل استفاده بالا یا خرابی سرور ممکن است قطع شود. با تماس با پشتیبانی میزبان وب، می توانید اطمینان حاصل کنید که دیتابیس شما در دسترس است و در حال کارکرد صحیح است. به همین روی پس از بررسی مورد بالا بهتر است با سرویس دهنده خود ارتباط بر قرار نمایید تا مشکل را از طرف خودشان نیز بررسی نمایند.

 

عیب یابی خطای Establishing Database Connection

 

بررسی امنیتی سایت

در نهایت اگر موارد بالا چک شدند و مشکلی نداشتند بهتر است تا سایت را از نظر امنیتی اسکن نمایید در برخی موارد، فایل های وردپرس ممکن است خراب شده یا کد آنها توسط هکرها تغییر کرده باشد. این می تواند باعث بروز خطای برقراری ارتباط با دیتابیس شود.
اسکن ویروس در برخی موارد، ویروس ها و مالورها می توانند فایل‌ها و پیکربندی‌های وردپرس را آلوده کنند و باعث بروز خطا در برقراری ارتباط با دیتابیس شوند.
در نهایت، در صورتی که این راه حل ها هم نتوانستند مشکل شما را حل کنند، بهتر است به تا درخواست خود را با یک تیم حرفه ای مطرح نمایید در این خصوص میتوانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

 

جمع بندی
خطا در Establishing Database Connection خطایی رایج در وردپرس است که میتوان با تشخیص صحیح مشکل و اقدام به موقع رفع شد. با داشتن درک و اطلاعات کافی و همچنین پشتیبانی حرفه ای، شما می توانید این خطا را رفع کنید و وبسایت خود را به سرعت برگردانید.

طراحی سایت,بهینه سازی سایت به همراه طراحی وب سایت و طراحی پورتال تخصص شرکت طراحی لمون است جهت اطلاع از تعرفه طراحی سایت با ما تماس بگیرید